Тотнъм победи Евертън с 1:0 в мач от 33-ия кръг от Висшата лига и се изкачи с три позиции в класирането, като в момента заема 8-ото място. „Шпорите“ извадиха късмет, след като единственото попадение в срещата бе автогол на Майкъл Кийн.

Тимът на Жозе Моуриньо започна по-силно мача, с по-голям контрол върху топката, но постепенно силите на терена се изравниха. В 24-тата минута Хюн Мин Сон намери Хари Кейн, който стреля. Топката се отклони и попадна в друг негов съотборник – Джовани ло Селсо, след чиито удар тя рикошира в крака на Майкъл Кийн и влезе във вратата,

В следващите минути, Тотнъм се възползва от предимството си в резултата и засили атаката си в търсене на втори гол. Звездата на тима Хари Кейн отново бе в основата на някои добри атаки. В 37-мата минута нападателят изпълни пряк свободен удар, но топката срещна стената.

FULL-TIME: A first-half Everton own goal sees us take all three points.

#THFC 1-0 #EFC ???? pic.twitter.com/Urwqi6mEkn

— Tottenham Hotspur (@SpursOfficial) July 6, 2020

Малко след почивката Антъни Гордън отправи първият точен удар във вратата на Лорис, но вратарят се намеси подобаващо.

„Шпорите“ пропуснаха две добри възможности да удвоят резултата в лицето на Сон, който обаче не успя да се разпише.

В заключителните минути на двубоя Евертън засили натиска си в търсене на поне точка. В 90-ата минута Гордън стреля от границата на наказателното поле, но топката прелетя малко над гредата.

Така Тотнъм прибави 3 точки към актива си и с настоящите 48 се намира на осма позиция в класирането. Тимът на Карло Анчелоти заема 11-тото място, само 4 точки зад днешния си противник.

Източник: DSport.BG