НА ЖИВО: Локомотив Сф изравни на ЦСКА 1948

Локомотив София и ЦСКА 1948 играят при резултат 1:1 в среща от 18-ия кръг във Втора лига. Васил Шопов откри резултата с гол в 19-ата минута. При един корнер халфът на ЦСКА 1948 бе оставен непокрит в наказателното поле на домакините и технично провря топката във вратата на Ивайло Василев. Светослав Диков възстанови равенството с попадение в 41-ата минута, след като получи чудесен пас от Семерджиев.

Двубоят се играе пред празни трибуни на стадион „Локомотив“ заради наказанието на домакините след ексцесиите след мача с Хебър. Срещата започна с едноминутно мълчание в памет на голямата българска актриса Стоянка Мутафова.

„Червено-черните“ можеха да поведат още в 23-ата секунда, когато вратаря Наумов изби удар на Вачев, а при добавката Диков от 3 метра направи непростим пропуск. По-активната игра на Локомотив Сф доведе и до нов удар в очертанията на вратата на ЦСКА 1948. Илиян Стефанов стреля от въздуха, но не уцели добре топката и за стража не бе проблем да я улови. Съотборникът му Вачев също се опита да притеснява стража на гостите в 16-ата минута, но и неговият шут бе доста слаб.

Първи до гол обаче стигнаха гостите. В 19-ата минута Денислав Александров центрира от корнер и „забравениият“ в наказателното поле Васил Шопов се ориентира най-бързо и прониза Ивайло Василев за 0:1. Попадението стресна домакините и напрежението се пренесе пред тяхната врата. Атаките на футболистите на ЦСКА 1948 ставаха все по-опасни и при една от тях Гущеров пропусна да удвои от удобна позиция.

Едва в края на първата част играчите на Локомотив Сф се отърсиха от шока и погледнаха по-смело към вратата на съперника. Това даде резултат и в 41 -ата минута Владимир Семерджиев разсече защитата на гостите и изведе Диков на голова позиция. Нападателят, който е бивш футболист на ЦСКА 1948, майсторски насочи топката в мрежата за 1:1.

Срещата започна в 12.00 ч. и може да я наблюдавате в ефира на DIEMA SPORT, както и да я следите на живо в GONG.BG

ЛОКОМОТИВ СФ – ЦСКА 1948 1:1

Голмайстор: 0:1 Васил Шопов 19, 1:1 Светослав Диков 41

ЛОКОМОТИВ СФ: 91. Ивайло Василев – 2. Педро Ферари, 23. Мартин Василев, 15. Неманя Иванов, 4.  Мики Орачев – 22. Владимир Семерджиев, 33. Том-капитан,10. Илиян Стефанов, 7. Александър Александров, 77. Цветомир Вачев – 18.  Светослав Диков
Треньор Младен Додич

ЦСКА 1948: 29. Даниел Наумов – 25. Александър Александров, 21.  Венцислав Василев, 12. Богомил Дяков – капитан, 30. Димо Атанасов – 20.  Янко Сандански, 4. Николай Христов, 71. Тони Иванов, 11. Денислав Александров, 10. Васил Шопов – 99. Андон Гущеров