НА ЖИВО: Безпощаден Ман Юнайтед срещу Брайтън

Борещият се за своя елитен статут догодина – Брайтън, посреща устремения към място в Топ 4 през тази година – Манчестър Юнайтед, в пореден мач от 32-ия кръг на Англия и играят при резултат 0:3. Мейсън Грийнууд поведе гостите напред в 16-ата минута. Бруно Фернандеш удвои в 29-ата минута. Португалецът вкара трети гол в 50-ата минута.

Gulliver/GettyImages

Срещата е с начален час 22,15 и ще може да я гледате на живо по DIEMA SPORT 2, както и на онлайн-платформата PLAY DIEMA XTRA. Сайтът Gong.bg също ще ви направи съпричастни с всичко, което се случи на „Амекс Стейдиъм”.

Греъм Потър прави три промени от нулевото равенство с Лестър, като нападателят Нийл Мопе е на пейката изненадващо. Аарън Мой и контузения Адъм Уебстър също не започват, а Дъфи, Монтоя и Пропър са върнати в титулярния състав.

Солскяер прави осем промени от мача с Норич Сити за ФА Къп, като Хари Магуайър, Люк Шоу и Бруно Фернандеш са единствените, които запазват стартовите си позиции.

След 16 минути игра гостите поведоха в резултата. Юнайтед направи комбинация вдясно на терена, а топката бе подадена към Грийнууд. Той финтира капитана на Брайтън Люис Дънк и с плътен удар по земята с левия крак матира Матю Райън за 1:0. В 21-ата минута Юнайтед получи хряк свободен удар в близост до наказателното поле, но ударът на Бруно Фернандеш беше слаб и неточен. В 23-ата минута португалецът центрира от ъглов удар, Магуайър стреля с глава, но не намери вратата.

Натискът на „червените дяволи“ продължи, а в 29-ата минута дойде втори гол за тима от „Олд Трафорд“. Рашфорд продължи вляво за Люк Шоу, а той центрира успоредно. Топката стигна до Погба, който подаде за Бруно Фернандеш. Той стреля, но след рикошет в крака на МакАлистър кълбото влетя във вратата на безпомощния Матю Райън. Миг преди това обаче в хода на градежа на атаката на гостите се видя, че те са загубили контрола над топката и тя е излязла в тъч, но реферите оставиха играта да продължи.

В 50-ата минута гостите направиха страхотна контраатака. Неманя Матич с феноменален пас с левия крак видя вляво Мейсън Грийнууд, който феноменално центрира на втора греда за Фернандеш. Португалецът отблизо матира Раян и направи 3:0. Четири по-късно снажният флангови футболист на домакините Дан Бърн направи добър пробив отляво и центрира остро за резервата Нийл Мопе, но Давид Де Хеа пресече подаването.

След час игра „чайките” направиха най-доброто си отиграване. Това стана след статично положение, а Тросар се откъсна от опеката на Бруно Фернандеш и видя празен коридор за изстрел диагонално отляво, но топката прелетя встрани. „Полетът“ на „чайките“ бе неутрализиран в 69-ата минута. Аарън Конъл получи топката на дъгата на наказателното поле на „червените дяволи“ и стреля много силно, но с ефектна намеса Де Хеа изби в корнер. Четвърт час преди края Конъли страхотно пропусна топката за Мопе. Той пробва удар, но Магуайър блокира, топката се върна в Мопе, като този път шутът му беше далеч по-сериозен, но поредната ключово спасяване в хода на мача отиде на сметката на Де Хеа.

Стартовите състави на двата отбора:

Брайтън (3-5-1-1): Матю Райън – Дан Бърн, Люис Дънк /к/, Шон Дъфи – Мартин Монтоя, Ивс Бисума, Дейл Стивънс, Дейви Пропър, Тарик Лампти – Алекс МакАлистър – Аарън Конъли

Мениджър: Греъм Потър

Манчестър Юнайтед (4-2-3-1): Давид де Хеа – Аарън Уан-Бисака, Виктор Линдельоф, Хари Магуайър /к/, Люк Шоу – Пол Погба, Неманя Матич – Маркъс Рашфорд, Бруно Фернандеш, Мейсън Грийнууд – Антони Марсиал

Мениджър: Оле Гунар Солскяер.

Източник: Gong.BG