Севиля победи с минималното 1:0 отбора на Ейбар в мач от 34-тия кръг на Ла Лига. Единственото попадение в срещата падна в 56-тата минута и бе дело на Лукас Окампос.

В 7-мата минута Експозито от тима на гостите достигна до отбита топка и пробва удар отдалеч, но високо над напречната греда. Севиля владееше контрола на мача, увеличавайки притежанието на топката, но игровото им превъзходство не даде числово отражение на резултата.

Лукас Окампос прати топката в наказателното поле на противника, но центрирането му бе блокирано. В края на първата част Севиля пропусна едно от най-добрите си положения в мача – Фернандо потърси топката с глава след центриране от ъглов удар, отигра я и я прати в долния десен ъгъл на вратата на Ейбар, но стражът на гостите се намеси убедително. В добавеното време на първото полувреме Окампос навлезе в наказателното поле и му оставаше единствено да преоолее вратаря, но реши да стряля и топката мина на сантиметри от дясната греда.

В 56-тата минута Лукас Окампос посрещна отлично премерено центриране от Хесус Навас в наказателното поле, овладя топката с добро първо докосване и стреля, за да я вкара във вратата за 1:0.

Във финалните минути Ейбар пропусна няколко отлични възможности за изразвняване на резултата. В 79-тата Кике Гарсия проби в наказателното поле и отправи силен шут, който обаче прелетя на сантиметри от лявата греда. В 96-тата минута отново Кике изскочи сам срещу Томаш Вацлик, но улучи гредата. При сблъсъка чешкият вратар се контузи, а Лопетеги беше извършил всичките си смени. Така на вратата застана Окампос, който и в тази си роля се справи добре и се превърна в герой за своя тим.

Севиля заема 4-тото място в класирането на Ла Лига, като е само на две точки зад третия Атлетико Мадрид. Ейбар е 17-ти с 35 точки.

Източник: DSport.BG