Барселона прати титлата с все сила към Мадрид, след като не успя да победи Атлетико Мадрид на „Камп Ноу“ и двата тима завършиха 2:2. В двубоя бяха свирени цели три дузпи, а една от тях трябваше и да бъде пребита. Единственото хубаво за каталунците в двубоя бе гол №700 за Меси.

Мачът започна ударно за каталунците, които откриха резултата още в 11-ата минута. След центриране от корнер Диего Коста се опита да изчисти топката, но вместо това я вкара в собствената си врата.

Атлети обаче изравни само 8 минути по-късно. Артуро Видал извърши нарушение в наказателното поле срещу Яник Ферейра Караско и главният рефер Ернандес Ернандес посочи бялата точка. Зад топката застана Диего Коста, но ударът му бе отразен от Марк-Андре тер Стеген. След намеса на ВАР обаче дузпата бе пребита, след като Тер Стеген е напуснал голлинията си преди изстрела на Коста. При втория опит Саул Нигес изравни резултата.

Три минути по-късно изстрел на Меси профуча покрай левия страничен стълб. До края на първата част не бяха създадени по-опасни ситуации пред двете врати.

Втората част започна като първата – с гол. В 50-ата минута Фелипе Луис извърши нарушение, което доведе до втора дузпа в мача. С наказателния удар  се зае Лионел Меси, който с прекрасно изпълнение тип „паненка“ вкара гол №700 в кариерата си.

Шест минути по-късно Диего Коста можеше да изравни, но изстрелът му с глава мина встрани от вратата.

В 62-ата минута Ернандес Ернандес свири третата дузпа в двубоя. Този път нарушението бе на Нелсон Семедо срещу Яник Ферейра Караско. Отново Саул застана зад топката – Марк-Андре тер Стеген бе близо до това да отрази изстрела му, но топката влетя във вратата на германеца.

След равенството Барса има актив от 70 точки, с точка по-малко от лидера Реал, който домакинства на Хетафе в 33-ия кръг. Атлетико е на третата позиция с 59 точки – с две повече от четвъртия Севиля.

Източник: DSport.BG